Davutoğlu Sigorta

Zorunlu Trafik sigortası

 

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile karşı tarafa verebileceğiniz maddi ve bedeni zararları güvence altına alabilirsiniz. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre; trafik sigortasının her yıl yenilenme koşulu ile yaptırılması zorunludur. Bu trafik sigortası poliçesi yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.

davutoglusigorta

Zorunlu Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Zorunlu trafik sigortası kapsamı ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ayrılıyor. Ana teminatlar ilgili mevzuat gereği her trafik sigortasında bulunurken, ek teminatlar ise araç sahibinin isteğine göre eklenebilir.

Zorunlu trafik sigortası ana ve ek teminatları şunlardır:

Ana teminatlar:

Risk grubuna ve kullanım tarzına bağlı seçilebilen ek teminatlar:

Trafik Sigortası Tavan Fiyat Uygulaması

Önceki yıllarda zorunlu trafik sigortası için fazlasıyla şikayet konusu olan prim tutarları ile ilglili 12 Nisan 2017 tarihinden itibaren yeni bir düzenleme yapılarak "tavan fiyat" uygulamasına geçildi.

Trafik Sigortası Kimin Hasarını Öder?

Trafik sigortası kaza durumunda karşı tarafa verilen hasarı öder. Yani aracınızla bir duvara çarptıysanız hasarınızı trafik sigortası karşılamaz. Burada önemli olan üçüncü şahıslara verilen hasardır.

 

sigorta teklif sigorta

Kartaltepe mh Kormaç sk N:18/B Bakırköy/İstanbul
Tel : (0212) 572 7722
Cep :(0546) 554 1763
Web : www.davutoglusigorta.com
E-mail : info@davutoglusigorta.com

ANASAYFA | TEKLİF | ÜRÜNLERİMİZ | İLETİŞİM

 

 

Copyright 2020 DAVUTOĞLU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ